PlayStation VR chcesz kupić gogle? Licz się z dodatkowym wydatkiem!
Newsy

PlayStation VR chcesz kupić gogle? Licz się z dodatkowym wydatkiem!

Od kilku dni mamy możliwość zakupienia w Polsce gogli PlayStation VR. Sama cena PlayStation VR nie jest wygórowana, jednak należy pamiętać, iż posiadanie samych gogli to nie wszystko. Aby wszystko współgrało i można było korzystać z wirtualnej rzeczywistości od Sony, potrzebne są dodatkowe akcesoria, których wymagają nowe gogle Sony.

Niezbędne akcesoria do PlayStation VR!

Aby nowe gogle PlayStation VR poprawnie działały potrzebna jest w zestawie kamerka PlayStation Camera, kompatybilna z PlayStation VR. Dodatkowo by zagrać we wszystkie wydane do tej pory gry na gogle VR potrzeba przynajmniej 2 kontrolery ruchu PlayStation Move. W niektórych grach bez problemu wystarczy dołączony do konsoli PlayStation 4 kontroler DualShock 4, jednak gdy chcemy zagrać we wszystkie gry dostępne na VR zalecane jest posiadanie PlayStation Move.

Spora cena za dostęp do wirtualnej rzeczywistości PlayStation!

Ci którzy posiadają wyżej wymienione akcesoria nie muszą obawiać się dodatkowych wydatków, mogą bez problemu pędzić po nowy headset VR (Virtual reality) do sklepu i cieszyć się bezproblemową rozgrywką już w cenie 1769 zł plus ewentualne gry dostępne w Sprzedaży lub dostępny Demo Disc w opakowaniu gogli od Sony na którym znajdują się wersje demonstracyjne takich gier jak: Allumette, Battlezone, DriveClub VR, Eve: Valkyrie, Gnog, Harmonix Music VR, Headmaster, Here They Lie, Job Simulator, PlayStation VR Worlds, Resident Evil 7 Biohazard, Rez Infinite, Rigs Mechanized Combat League, Thumper, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood, Wayward Sky, Within. Pamiętaj iż uzyskanie dostępu do pełnych wersji wyżej wymienionych gier wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Ci którzy nie posiadają kontrolerów Move oraz kamerki, będą musieli dokupić dodatkowe akcesoria, by w ogóle zagrać na PlayStation VR. Cena dwóch kontrolerów to około 299 zł, dodatkowo cena kamerki to 239 zł co razem nam daje 538 zł. Jak widać nie jest to mała kwota, łącznie z goglami VR od Sony, które kosztują na chwilę obecną 1769 zł daje nam to sumę 2307 zł za zestaw do gry w wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR Ultimate Game Bundle od Sony!

Dodatkowo Sony Entertainment America przygotował specjalny zestaw Bundle, w którym można zakupić gogle VR wraz z kamerką i kontrolerami Move, a także dodatkowymi grami w cenie 899,99 dolarów. Zestaw nie jest jeszcze dostępny w Polsce, ale być może okaże się niedługo na polskich pułkach sklepowych.
W cały zestaw Bundle wchodzić będą:
– PlayStation VR
– PlayStation Camera
– PlayStation Move Motion Controllers x2
– Until Dawn: Rush of Blood VR
– DriveClub VR
– EVE: Valkyrie VR
– Battlezone VR
– Loading Human: Chapter 1, PlayStation VR Worlds
– RIGS Mechanized Combat League VR
– Batman: Arkham VR
PlayStation VR Ultimate Game Bundle w Polsce może kosztować 3500 zł, jednak należy pamiętać, że kurs walut może być 1:1 względem euro co w tej sytuacji dałoby nam cenę nawet 3860 zł za zestaw Bundle.