PlayStation 4 Pro wszystkie informacje o konsoli Sony
Publicystyka Zapowiedzi

PlayStation 4 Pro wszystkie informacje o konsoli Sony

Jak już wiadomo Sony zapowiedziało nową konsolę trochę mocniejszą od standardowej wersji PS4, tą konsolą jest PlayStation 4 Pro. Oficjalna premiera konsoli PS4 Pro na świecie jak i w Polsce nastąpi już niebawem bo 10 listopada 2016 roku. Teraz czas zgłębić wszystkie informacje w jedno by sprawdzić dokładniej czym będzie charakteryzować się nowa konsola 8 generacji od Sony.

Cena konsoli PlayStation 4 Pro

Zaczynamy więc od bardzo istotnej sprawy. Cena gra tu bardzo ważną rolę, nowa konsola została wyceniona na 399 euro co na polskie warunki daje to około 1769 zł z porywami do 1800 zł, w niektórych sklepach cena może być odrobinę wyższa. Jednak nie zmienia to faktu, że nowa konsola PlayStation 4 Pro kusi cenowo.

Specyfikacja techniczna PS4 Pro

Sony na konferencji prezentującej nową konsolę PS4 Pro ujawniło także dokładną specyfikację techniczną sprzętu. Konsola pod tym względem prezentuje się w miarę dobrze. Dodatkowo deweloperzy zapowiedzieli dodanie dodatkowego 1 GB RAM DDR3, który ma służyć obsłudze procesów działających w tle, odciążając za tym 8 GB RAM GDDR5, który w pełni będzie wykorzystywany przez gry. Konsola ma także posiadać złącze SATA III co umożliwi szybszą pracę dysku HDD i SSD. Konsola ma również posiadać dodatkowe GPU, czyli procesor graficzny, który będzie uruchamiany tylko w tedy, gdy będziemy grać w gry, które otrzymają specjalną łatkę dla PS4 Pro. Dodatkowo dla niektórych bardzo ważną wiadomością może być to, że PlayStation 4 Pro nie będzie posiadać napędu, który da możliwość odtwarzania filmów blu-ray 4K/Ultra HD.
Dokładna specyfikacja techniczna PS4 Pro wygląda następująco:

CPU: Osiem rdzeni Jaguar 2,1GHz
GPU: 36 ulepszonych jednostek GCN, 911MHz
Pamięć: 8 GB DDR5
HDD: 1 TB
Rozmiar: 295 mm × 55 mm × 327 mm (szerokość, wysokość, głębokość)
Waga: Około 3,3 kg
Napędy optyczne: Blu-ray 6x CAV, DVD 8x CAV
Wyjścia i wejścia: 3x USB 3.1, 1x AUX
Komunikacja: Ethernet, IEEE 802.11, Bluetooth 4.0
Pobór prądu: Maksymalnie 310 W
Temperatura pracy: 5°C – 35°C
Złącze audio/video: HDMI (4K/HDR), „digital optical”

Rozdzielczość i grafika w grach na PS4 Pro

Sony zapowiedziało, że nowa konsola da możliwość graczom wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. W większości przypadków będzie to niższa rozdzielczość upscalowana do rozdzielczości 4K, chodź w niektóre gry np. The Last of Us: Remastered będziemy mogli zagrać już w natywnej rozdzielczości 4K. Gry także mają wyglądać ładniej na nowej konsoli PlayStation 4 Pro, dzięki dodaniu przez producentów gier specjalnej łatki do wybranych tytułów. Konsola ma także umożliwiać wyświetlanie obrazu przy Pomocy nowej technologii HDR, tu należy przypomnieć, iż dzięki nowej aktualizacji systemu w zwykłym PS4, stara konsola także daje możliwość wspierania HDR.
Jednak żeby nie było tak kolorowo, aby umożliwić wyświetlanie przez konsolę obrazu z technologią HDR i rozdzielczością 4K, potrzeba posiadać telewizor, który będzie wspierał owe technologie. Telewizory na obecną chwilę z możliwością wyświetlania rozdzielczości 4K oraz trybu HDR nie są tanie. Ceny porządnych modeli z tymi funkcjami zaczynają się od 5000 zł w górę.
A oto lista gier, które wspiera nowa konsola PlayStation 4 Pro:
– Battlefield 1,
– Call of Duty: Black Ops 3,
– Call of Duty: Infinite Warfare,
– Call of Duty: Modern Warfare Remastered,
– Days Gone,
– Deus Ex: Mankind Divided,
– Dishonored 2,
– Farpoint (PlayStation VR),
– FIFA 17,
– Final Fantasy XV,
– For Honor,
– Ghost Recon: Wildlands,
– Horizon: Zero Dawn,
– Infamous: First Light,
– Killing Floor 2,
– The Last of Us: Remastered,
– Mass Effect: Andromeda,
– Middle-earth: Shadow of Mordor,
– Pro Evolution Soccer 2017,
– Rise of the Tomb Raider,
– Skyrim: Special Edition,
– Spider-Man,
– Steep,
– Titanfall 2,
– Uncharted 4: A Thief’s End,
– Watch Dogs 2.
A tak wygląda konsola PlayStation 4 Pro